Skvělý výkon Lukáše Lavingera na body v Příbrami nestačil

V rámci čtvrtého kola 2. ligy skupiny Západ se Medvědi představili na půdě Příbrami. Soupeř od úvodních minut potvrzoval, proč mu patří nálepka jednoho z favoritů soutěže. Grizzly se v zápase mohli opřít o Lukáše Lavingera, který v bráně doslova čaroval. I přes jeho skvělý výkon však Děčín o body Baník neobral, jelikož se ani jednou nedokázal gólově prosadit a odjel s porážkou 0:3.

Příbram začala hodně aktivně a hned v úvodu se dostal do nebezpečného zakončení Petr Josefus, ale proti němu si připsal důležitý zákrok Lukáš Lavinger. Domácí pokračovali v tlaku a další jejich šance skončila na horní tyčce. Velkou příležitost měli Středočeši i ve 13. minutě, kdy střela Jakuba Maříka, jenž byl v těsné blízkosti brankáři, skončila mimo. V 15. minutě zahrozili i Medvědi, Jan Tůma se procpal až ke gólmanovi, jenomže jeho bekhend a následnou dorážku zastavil Petr Jiroušek. Bezbrankový stav první třetiny ukončil v předposlední minutě Tomáš Labuzík, kterému se zjevil puk na hokejce a přesnou ranou o tyč ho poslal do sítě – 1:0.

I druhá třetina patřila domácímu celku. Velkou příležitost ke skórování měl v jejím úvodu Lukáš Bednařík, ovšem jeho pokus šel do místa, kde byl Lukáš Lavinger. Děčínský strážce svatyně skvěle zlikvidoval i nájezd zprava Petra Kafky z 27. minuty. A o pár chvil později také tutovku Josefuse, když se rychle přesunul a lapačkou si smlsl na střelci. Vzápětí podržel svůj tým i Jiroušek, jenž zastavil šanci Děčína. Příbram se v polovině utkání přeci jen dočkala navýšení svého vedení, Josef Hasman tečoval pokus od modré a využil početní výhodu – 2:0. Odpovědět mohl tváří v tvář brankáři Tomáš Faigl, ale neuspěl. V prostřední periodě se ještě jednou měnilo skóre. Baník v čase 35:18 opět využil přesilovku, autorem branky byl Ondřej Havlín, který se prosadil z dorážky – 3:0.

Hned na začátku posledního dějství zahrozili Grizzly v přečíslení dva na jednoho, ale střelu Jana Tůmy pokryl Jiroušek. I když tlak domácích opadl, v 51. minutě se Příbram připomněla z brejku, ovšem zakončení Matěje Koldy šlo těsně vedle. Více se v zápase neudálo, takže Baník svou úlohu favorita zvládl splnit.

HC Příbram – HC Děčín 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Labuzík (Furch, Štípek), 31. Hasman (Krejčí, Kafka), 36. Havlín (M. Kvasnička, Saňa)

Sestava HC Příbram:
Jiroušek (Šorf) – R. Jelínek, Krejčí, Havlín, Kremláček, Saňa (A), Rajgl, T. Pánek, Zdeněk – Mařík, Štípek, Labuzík – M. Kvasnička, Kafka (C), Kolda – Bednařík, Furch, Josefus (A) – Gengel, Hasman, Pinkas

Lavinger (Skokan) – Brož (A), Bartoň, Kotyza, Meisel, Werner, Nowák – J. Tůma, Nezbeda, Faigl (C) – D. Tůma (A), Písařík, Jursa – Dej, Przybyla, P. Hruška – M. Hruška

Ohlas trenéra Michala Trávníčka:
„Druhé utkání v řadě proti kvalitnímu soupeři. Vstup do zápasu jsme neměli dobrý a po celou první třetinu jsme za soupeřem zaostávali v pohybu, zde nás udržel ve hře dobrý výkon brankáře. Zbylé dvě třetiny jsme odehráli vyrovnané utkání, ve kterém jsme neproměnili vytvořené šance.“