Válečníci navázali na domácí výhru a první venkovní utkání přetavili ve své vítězství

Válečníci navázali na domácí výhru a první venkovní utkání přetavili ve své vítězství. To se však na palubovce USK Praha nerodilo vůbec lehce a bylo v prudkém kontrastu s domácí kanonádou proti Ostravě.

Děčín v úvodu utkání bodově táhnul Davidson, který během prvních čtyř minut dal všech deset bodů svého týmu. Domácí se ale drželi a Campbell vyrovnal v polovině této části trojkou na 10:10. Tuhá bitva pokračovala dál a USK díky pěti bodům Švece a šestkám Bruce odskočilo na 17:10, a stejný bodový náskok mělo také ještě minutu před koncem – 21:14. Walton ale v závěru snížil na 21:17. Druhá čtvrtka byla bodově velmi dietní a první body padly až po dvou minutách, kdy se trefil Walton a poté si zasmečoval Ogundiran – 21:21. Domácí dali první body až po třech minutách díky trefě Campbella, rovněž však často faulovali, ale Válečníkům to z čáry trestných hodů moc nešlo, a tak skóre rostlo jen pomalu – po pěti minutách to bylo 25:25. V závěru poločasu vedli hosté díky koši Štěrby 29:30, ovšem USK otočil na 32:30.

Do druhé půle vstoupili opět aktivněji Válečníci, jenž se díky trefám Pecháčka a Štěrby ujali vedení 32:36. Domácí čekali na své první body tři minuty, ale pak během chvilky dali čtyři a vyrovnali na 36:36. Děčín znovu odskočil po šestkách Waltona a smeči Pecháčka, jenže USK znovu zabral a přitáhl se na 39:40. Pak se Waltonovi povedlo dát koš a vzápětí přidal trojku, takže hosté vedli 39:45, ovšem do poslední periody se šlo za vyrovnaného stavu 49:49. Tu zahájila trojka Waltona, Campbell kontroval dvěma body – 51:52. Bodů padalo znovu velmi málo, a tak každý koš měl cenu zlata. V polovině poslední čtvrtiny získal Macháč míč a Walton trojkou zvedl náskok Válečníků na 53:58. O minutu později se vyfauloval domácí Mosquera a Kroutil šestkami zvýšil na 53:60. Campbell sice odpověděl trojkou, ale Ogundiran zapsal dva body, ovšem na druhé straně veterán Schilb trefil další trojku – 59:62. Poslední dvě minuty zápasu zahájily přesné šestky Macháče, naopak Fuxa proměnil jen jednu – 60:64. Poslední minuta se kvůli oddechovým časům a faulům hrála skoro celou věčnost, ale hosté v ní dokázali udržet své vedení. Po trestných hodech Pecháčka a Ogundirana vedli už 60:68, Vlk sice trojkou snížil, ale Ogundiran znovu přesnými trestnými hody vrátil klid na stranu Děčína – 63:70. Poté Vlk zapsal ještě dva body, jenže další faul na Ogundirana přinesl jednu proměněnou šestku a výhru hostí 65:71.

Utkání přineslo na obou stranách menší bodový nástřel i vcelku nízkou úspěšnost. Děčín byl lepší v dvojkách (13/29:16/31), USK měl naopak lepší trojky (8/27:5/14). V trestných hodech byli lepší Válečníci (15/28:24/35), kteří vyhráli také na doskoku (37:40) a dali o trochu více bodů z druhých šancí (12:14). Na asistence to bylo vyrovnané 12:12, naopak ve ztrátách byli lepší hosté (22:14), jenž navíc domácí minely potrestali 22 body. Děčín byl lepší také v bodech z brejků (9:15), v souboji laviček vyhrála ta domácí 23:11.

Lídrem Děčína byl Walton s 20 body, k nimž přidal 7 doskoků a pět asistencí. Ogundiran pomohl 14 body a donutil soupeře k 9 faulům. Davidson stihl svých 10 bodů hned v úvodu, pak už se neprosadil. Pecháček zapsal rovněž 10 bodů, Štěrba dal 6 bodů a měl 8 doskoků a tři zisky. Pomohli i další, do hry zasáhl už také Slowiak, který se ale bodově neprosadil a navíc se vyfauloval.

Domácí táhl opět Campbell s 19 body, dvojciferným střelcem byl ještě Šafařík s 12 body, který se ale vyfauloval. Pět faulů měli i Bruce a Mosquera. Švec pomohl 8 body, Schilb zapsal 7 bodů.

Trenéři po utkání
Tomáš Grepl, trenér BK ARMEX ENERGY Děčín: „Pro nás to byl těžký zápas, což jsme očekávali, protože USK má velmi mladý, dynamický a energický tým. My jsme začali relativně slušně, protože se nám perfektně do zápasu rozehrál Isaac Davidson, bohužel pak se USK trošku nahřál mnohem líp na tempo zápasu a začal nás přehrávat, jak na útočné, tak na obranné polovině. Poločas byla plichta, celý zápas víceméně byl remízový stav, takže zase rozhodla koncovka, jako většinou to tady na Folimance bývá. My jsme hrozně rádi, že jsme tu vyhráli, protože USK v prvním kole velmi kvalitním útočným výkonem přehrál Jindřichův Hradec, a věděli jsme, že když necháme domácí hráče takhle divočit, jako je nechal Hradec, bude to potom strašně těžké vyhrát. Pro mě to byl skoro perfektní výkon tady na Folimance v obranné činnosti a víceméně to nám zápas vyhrálo, takže jsme za to rádi.”

David Gale, trenér USK Praha: „Myslím, že jsme hráli opravdu tvrdě. Myslel jsem, že to byl náš zápas. Měli jsme vyhrát, ale kluci měli moc ztrát a neproměněných šestek. Měli jsme šance. Musíme se soustředit na detaily, které můžeme ovlivnit. Udělali jsme všechno. V obraně jsme předvedli dost na výhru.”

Hráči po utkání
Tadeáš Slowiak, rozehrávač BK ARMEX ENERGY Děčín: „My jsme určitě zápas začali ve velmi dobrém tempu, vypadalo to, že to bude velmi útočně laděné, ale tím, jak známe Folimanku, se to brzo přesunulo spíš do zápasu obran, kde bylo od nás vidět, a jsem za to rád, značné zlepšení oproti prvnímu zápasu s Ostravou. Myslím si, že pro nás ta výhra je velice důležitá a samozřejmě máme co zlepšovat, ale rozhodně hodnotím pozitivně, že jsme se zlepšili v obranné fázi.”

Matěj Šafařík, guard USK Praha: „Třináct nedaných šestek, když je to o šest bodů, nás určitě stálo vítězství. Ani dvacet dva ztrát není úplně ideální, tím bysme se nechtěli prezentovat. Ani se nám nepovedl tolik útok jako v minulém zápase a obrana taky na tom nebyla nejlíp. Takže úplně bych nehodnotil zápas pozitivně, ale můžeme si z toho vzít data, poučit se a v dalších zápasech to zlepšit.”

Základní sestavy
USK: Švec, Samoura, Schilb, Campbell, Mosquera
Děčín: Walton, Ogundiran, Davidson, Štěrba, Pecháček

USK Praha – BK ARMEX ENERGY Děčín 65:71
Body USK: Campbell 19 (3x 3), Šafařík 12 (1), Švec 8 (1x 3, 3 asistence, 7 získaných faulů), Schilb 7 (2x 3), Samoura 6 (7 doskoků), Vlk 6 (1x 3), Bruce 4, Mosquera 2, Fuxa 1.
Body Děčína: Walton 20 (3x 3, 7 doskoků, 5 asistencí), Ogundiran 14 (9 získaných faulů), Davidson 10 (2x 3), Pecháček 10, Štěrba 6 (8 doskoků, 3 zisky), Macháč 5, Pomikálek 4, Kroutil 2, Slowiak 0.
Střelba za 2 body 13/29:16/31, za 3 body 8/27:5/24, TH 15/28:24/35. Doskoky 37:40 (útočné 12:12), asistence 12:12, ztráty 22:14, fauly 28:24.

Čtvrtiny: 21:17, 11:13, 17:19, 16:22

Rozhodčí: Blahout Petr, Dombrovský Filip, Ulrych Lukáš

Komisař: Šikner Roman