Den české státnosti oslavíme na hokeji! Do Děčína dorazí kohouti z Tábora

Po týdenní odmlce hlásí Medvědi návrat do zápasového zápřahu. Ve sváteční den přivítají na domácím ledě jednoho z favoritů soutěže HC Tábor. Grizzly mají po úvodních dvou kolech 5 bodů, soupeř z jihu Čech o jeden navíc a vévodí skupině Západ. Sobotní těžkou výzvu zahájí děčínští hokejisté v 18 hodin a vy můžete být u toho. Během 2. přestávky bude připravena soutěž o podepsaný originální dres Adama Bartoně a poukázku do MIKY´S burger.

Dva body ze Slaného
Medvědi si i ve druhém kole 2. ligy připsali vítězství. Tentokrát uspěli na ledě Řisut, kde si v první třetině po brankách Pavla Písaříka vypracovali dvougólový náskok. Domácí však dokázali v poslední části hned dvakrát vyrovnat a šlo se do prodloužení. V něm zajistil Děčínu dva body David Tůma.

HC Řisuty – HC Děčín 3:4p (0:2, 1:0, 2:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 33. Štrombach (Chamrád), 48. Rambousek (Pulda, Zich), 55. Petráš (Růžička, Bílek) – 7. Písařík (Meisel, Jursa), 20. Písařík (D. Tůma, Kotyza), 50. Nezbeda (J. Tůma, Faigl), 62. D. Tůma

Lavinger (Skokan) – Brož (A), Bartoň, Kotyza, Meisel, Werner, Nowák – J. Tůma, Nezbeda, Faigl (C) – D. Tůma (A), Písařík, Jursa – Dej, Przybyla, P. Hruška

Tábor je po dvou kolech suverénní
Formu Kohoutů v úvodu sezóny nejprve odnesla Kadaň a ve druhém kole i Příbram. Jihočeši v domácím představení svého rivala nešetřili a vytvořili si čtyřbrankový náskok. Hosté sice dokázali odpovědět dvěma góly, nicméně Tábor si v poslední třetině vedení pohlídal a vítězství stvrdil zásahem do prázdné brány.

HC Tábor – HC Příbram 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Matai (Plášil, Matušík), 24. Říha (Plášil, Matušík), 30. Adamec (Svoboda), 38. Dančišin (Hajič, Matai), 60. Matai. – 38. Kolda (Kafka, Havlín), 40. Hasman (Kolda, Kremláček)

Sestava HC Tábor:
Žajdlík (Šatný) – Plášil, Kříž, Štich, Říha, Suchánek, Remta, Hajič – Severa, Hruška, Doležal – Svoboda, Prášek, Adamec – Matai, Matušík, Dančišin – Krliš, Zadražil, Nevšímal

Tři porážky Děčína, ale také vítězství po 11 letech
Celkem čtyřikrát na sebe obě mužstva narazila v loňské sezóně. První dva duely ovládli Jihočeši, kteří si připsali výhru i v posledním vzájemném měření sil. Grizzly také poznali chuť vítězství, a to v lednovém klání, kdy doma udolali svého protivníka 3:2, díky čemuž porazili Tábor po dlouhých 11 letech.

HC Tábor – HC Děčín 8:1 (1:1, 3:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 7. Šulek (Suchánek), 24. Jáchym (Šulek), 30. Hubata (Šulek, Hajič), 33. Huna (Zadražil, Seidl), 49. Dančišin (J. Duda, Plášil), 51. Matušík (Jáchym, Huna), 53. Seidl (Hajič, Zadražil), 59. Hubata (Matušík) – 6. Nezbeda (Brož)

Gába (Žajdlík) – Říha, Plášil, Jáchym, Suchánek (A), Hajič, Hubata, Gajdolín – Zeman, Matušík (A), Krliš – Seidl (C), Zadražil, Huna – Severa, Milfait, Dančišin – Nevšímal, Zíb, Šulek – J. Duda

Horák (od 33. Lavinger) – Brož (A), Bartoň, Kučera, Zedek, Tomšík, Loukota, Petrásek – D. Tůma (A), Nezbeda, Faigl (C) – Smola, J. Tůma, Macek – Nowák, Černý, Chovanec – Parshakov

Zdroj: HC Děčín